Główny Księgowy / Główna Księgowa

Umowa o pracę
Bochnia
Dodane 3 lata dni temu

Zakres obowiązków:

    • Prowadzenie głównej księgowości firmy oraz kierowaniem działem księgowości

    • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z polskimi zasadami – ustawą o rachunkowości

    • Sporządzanie sprawozdawczości finansowej. m.in. do GUS, NBP,

    • Odpowiedzialność za terminowe i prawidłowe przygotowanie deklaracji podatkowych,

    • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz instytucji zewnętrznych

    • Sprawdzanie dokumentów księgowych, nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

    • Współpraca z organami zewnętrznymi (firmy audytorskie, US, ZUS)

    • Współpraca z bankami: przygotowywanie i analiza sprawozdań, przygotowywanie przelewów bankowych, w tym w obrocie międzynarodowym (waluty)

    • Bieżące monitorowanie zmian w regulacjach prawnych

    • Koordynacja pracy zespołu księgowości

    • Bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych oraz przepływów pieniężnych ( w tym jw. waluty, obrót międzynarodowy, koszty itd.)

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Doświadczenie w firmie produkcyjnej

  • Co najmniej 6-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego lub samodzielnego księgowego

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe – rachunkowość, finanse (kwalifikacje biegłego rewidenta będą dodatkowym atutem)

  • Biegła znajomość przepisów prawa z zakresu rachunkowości i podatków (UoR, CIT,PIT,VAT)

  • Znajomość i biegłość w zakresie zagadnień: gospodarka materiałowa, środki trwałe, leasing

  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości

  • Zdolności analityczne, bardzo dobra organizacja pracy

  • Samodzielność w pracy, odpowiedzialność, zaangażowanie, dokładność

  • Biegła obsługa komputera, a w szczególności znajomość zaawansowanego programu księgowego typu ERP (MS AX, Optima, Symfonia itp.) oraz MS Office

  • Znajomość rachunkowości zarządczej będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Wynagrodzenie zależne od doświadczenia oraz system premiowy

  • Dużą samodzielność w organizacji działu księgowości

  • Programy motywacyjne

  • Szeroki pakiet szkoleń i programów rozwojowych

  • Pakiet benefitów (m. in. ubezpieczenie medyczne, dodatkowe ubezpieczenie na życie)

  • Współpracę z zespołem profesjonalistów

Cechy oferty pracy

StanowiskoSpecjalista
Miejsce pracyBochnia